+90 212 553 15 51
Diyaroğlu Paketleme

Baskılı Ambalaj Kağıdı

Ambalaj kağıt çeşitleri için hoş geldiniz. Öncelikle ambalaj kağıdı ne demek? Ambalaj kağıdı genellikle sandviç, tost, hamburger, dürüm ve kebap gibi yiyeceklerin paketlenmesi için kullanılan sarım kağıdıdır. Tepsi altı kağıdı olarak da kullanılan bu kağıtlar Amerikan servis ürününün uygun fiyatlı muadilidir.

Fiyat ve performans açısından daha çok tercih edilen tepsi altı kağıtlarının üzerine yapılan flexo baskı, tipo baskının geliştirilmiş hali olarak ele alınmaktadır. Gıdaya uygun su bazlı boyayla basılan, ambalaj ve karton bardak üretiminde en yaygın olarak kullanılan teknik olmasıyla dikkat çeken ve düzgün olmayan yüzeylerde bile kolaylıkla uygulanabilmektedir. Kraft ile oluklu mukavva, ıslak mendil, peçete ve tek kullanımlık stick şeker üzerine de uygulanmaktadır. Böylelikle kullanım alanlarının her geçen gün genişlediği bilinmektedir.

Baskılı ambalaj kağıdının avantajları arasında tek kullanımlık olması yer almaktadır. Ayrıca yiyeceklerin hijyenik bir şekilde müşteriye ulaştırılması ve işletmenizin tanıtımını uygun fiyatlarla yapmanız sayılabilmektedir. Ambalaj kağıdı ne işe yarıyor? Sorusunun cevabı kısacası yiyeceklerin paketlenmesi, sarım kağıdı olarak kullanılması için üretilen özel bir kağıt çeşididir. Şeklindedir.

AMBALAJ KAĞIDI GÖRSELLERİ
AMBALAJ KAĞIDI ÖZELLİKLERİ
  • Kağıt Eni : 15 cm. ile 50 cm. Arası
  • Kağıt Boyu : 20 cm. ile 70 cm. Arası
  • Kağıt Türü : Beyaz Sülfit, Çizgili Şamua Kraft, Yarım Yağlı ve Tam Yağlı
  • Baskılı Ambalaj Kağıdı : 4 Renge Kadar Flekso Baskı Seçeneği
  • Minimum Sipariş Miktarı : 200 – 250 KG.
BİZE ULAŞIN
phone call      whatsapp      instagram

Kaliteli ve Ucuz Ambalaj Kağıdı

Kraft ambalaj kağıdı üzerine yapılabilen flexo baskı yaygın bir kullanıma sahiptir ve düzgün olmayan yüzeylerde bile kullanılabiliyor olması sebebiyle oldukça avantajlıdır. Herhangi bir kaplama malzemesinin üzerine kendinize ait görsel ya da logoyu baskı yaptırmak en başarılı reklam tekniklerinden biri olarak bilinmektedir. Böylelikle her geçen gün daha fazla işletme tarafından tercih edilmektedir. Ambalaj kağıdı fiyatları, kağıdın cinsine ve sipariş adetine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Yerli ambalaj kağıdı fiyatlarıyla, ithal ambalaj kağıdı fiyatları arasında farklılıklar olabilmektedir.

Baskılı Ambalaj Kağıdı Çeşitleri

Ambalaj kağıdı üzerine baskı yapılabilen ve farklı boyutları sebebiyle yaygın olarak tercih edilen bu baskı hizmetinin toptan şekilde tercih edilebiliyor olması ekonomik olarak daha mantıklı bir karar vermeniz konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Birçok farklı işletme tarafından tercih edilen baskı hizmetleri farklı malzemeler üzerinde kendi işletmenize dair logo bulunmasını sağlamaktadır. Ambalaj kağıdı çeşitleri genel olarak şu şekildedir:

  • Yağlı ambalaj kağıdı.
  • Renkli ambalaj kağıdı.
  • Çikolata ambalaj kağıdı.
  • Parlak ambalaj kağıdı.
  • Ekmek ambalaj kağıdı.

Gibi… Logo baskılı ambalaj kağıdı genellikle yeme-içme sektöründe paketleme ve sarma işlemi için kullanılır. Beyaz sülfit ve tam yağlı kağıt malzemesinden üretilen baskılı ambalaj kağıdı, şamua kraft (kahverengi) kağıttan da üretilmektedir. Dürüm, döner, börek ve hamburger sarma kağıdı olarak genelde yağlı kağıt kullanılır. Çünkü bu yiyecekler içerisinde yüksek miktarda yağ barındırır ve müşteri bu yiyecekleri yerken ellerine yağ bulaşmasına engel olur.

Ekmek ve lahmacun sarma kağıdı olarak ise sülfit ve kahverengi şamua kraft kağıt kullanılır. Lwc ve Sc kağıtlar ise daha düşük kalitesi sebebiyle gıda ürünlerinde pek tercih edilmez. Ama fiyat olarak daha uygun olduğu için genelde çatal bıçak kılıfı olarak kullanılabilir. Çiğköfte dürümü sarmak için de sülfit kağıt tavsiye edebiliriz.

Lahmacun & Dürüm & Hamburger Sarma Kağıdı

Eğer tam ekmek sandviç ürünü sarmak isterseniz 35×50 cm kağıt yeterli olur. Yarım ekmek sandviçlerde ve hamburger kağıdı olarak 30×40 cm ölçüsü de yeterlidir. Daha büyük yiyeceklerin paketlenmesinde ise 50×70 cm ambalaj kağıdı kullanmanız daha doğru olacaktır. Kilogram olarak satıldığı için baskılı ambalaj kağıdının ebatları büyüdükçe adetleri azalmaktadır. Ürünleri teslim aldıktan sonra ihtiyacınıza göre sizler de bu kağıtları ebatlandırabilirsiniz. Mesela 35×50 kağıt olarak sipariş verdiniz ve genellikle tam ekmek köfte sarıyorsunuz. Eğer tost ve hamburger paket servisi de yapıyorsanız elinizdeki kağıdı ikiye bölerek 35×25 cm kağıt kullanabilirsiniz. Böylece malzemeden oldukça tasarruf edersiniz.

Yağlı Kağıdın Avantajları

Yağlı kağıt gibi ürünlerin üretimini gerçekleştiren bu baskı hizmetinin birçok farklı fiyat aralığı olduğunu dile getirmek mümkün olacaktır. Farklı ürünlere baskı hizmeti şeklinde hizmet veren ve oldukça avantajlı bir hizmet olduğu bilinen bu işlemi kit farkı bulunan yağlı kağıtların fiyat aralığının değişmesine neden olan birçok farklı etken olduğunu dile getirmek mümkündür. Tam yağlı ve yarım yağlı kağıtlarda fiyat olarak fark vardır. Yarım yağlı kağıt yiyeceğin yağını kısa süre tutabilir. Eğer sağlıklı bir performans isterseniz tam yağlı kağıt tercih etmenizde fayda vardır.

Paketleme ve Ambalaj Malzemeleri

Paketleme kağıdı gibi ürünlerin baskı hizmetini sağlayan ve üretim esnasında oldukça titiz davranılması gereken bu işlem farklı yüzeylere yapılabilen bir baskı hizmeti olarak ele alınmaktadır. Sarma kağıdı gibi ürünlerin üzerine baskı yaptırmak ve böylelikle markanıza dair bir reklam oluşturmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz bu hizmetin oldukça avantajlı olduğu bilinmektedir. Paketleme ve ambalaj malzemeleri arasında ilk sırada yer alan baskılı ambalaj kağıdı haricinde tek kullanımlık ıslak mendil, baskılı peçete, tek kullanımlık baharatlar, çatal bıçak kılıfı, hamburger kese kağıdı, stick şeker ve tuz gibi ürünler de üretmekteyiz.

Hediye Ambalaj Kağıdı

Standart ambalajlama işlemlerinin yanı sıra, kağıtlar, hediyelik ürünlerin ambalajlanması için de kullanılabilmektedir. Örneğin hediye olarak bir kahve almışsanız, çikolata, kuruyemiş almışsanız hediyelik ambalaj kağıdı işinize yarayacaktır. Farklı türdeki ürünlerin kolayca ambalajlanması için kullanılan bu ürünlere sitemiz güvencesiyle ulaşmanız mümkün. Özel siparişlerinizi bizlere iletebilirsiniz. İlgili siparişlerinizi işleme alarak en kısa süre içerisinde sizlere teslim edebilirsiniz.

Toptan Ambalaj Kağıdı

Genellikle ambalaj kağıdı toptan alındığında fiyat açısından daha avantajlı olmaktadır. Uzun süreli olarak kullanım gerçekleştirecekseniz bu şekilde almanız daha doğru. Sonuç olarak uzun yıllar boyunca gerekli muhafaza koşullarını karşıladığınızda ambalaj kağıtları zarar görmeyecektir. İlk günkü gibi kullanımını gerçekleştirebileceksiniz.

Renkli Ambalaj Kağıdı

Siyah beyaz baskılı ambalaj kağıtları, renkli ambalaj kağıtlarına göre sönük kalmaktadır. İnsanların dikkatini çekme konusunda renkli ambalaj kağıdı kullanımı daha iyi olacaktır. İsterseniz yazılar siyah beyaz, logo ise renkli de olabilir. Bu tür konulardaki kişiselleştirmeler tamamen size aittir. Ambalaj kağıdı rulo halinde sizlere ulaştırılacaktır.

Dayanıklı Ambalaj Kağıdı

Bazı ambalaj kağıtları son derece özensiz bir şekilde üretilmektedir. Bu sebepten dolayı yeterli dayanıklılığa sahip değildir. Kolayca ambalajlama esnasında yırtılabilmektedir. Diyaroğlu paketleme güvencesiyle satışa sunulmuş kağıt çeşitleri işlevini en iyi şekilde yerine getirmektedir. Gıda sektöründe paketleme için önemli bir yere sahip olan bu ürünler gerekli muhafaza koşullarına uyulduğu takdirde uzun yıllar boyunca depolanabilmektedir.

SIK SORULAN SORULAR
Baskılı Ambalaj Kağıdı Nerelerde Kullanılır?

Yeme-içme sektörü başta olmak üzere hemen her sektörde kullanılır. Amacı genel olarak paketleme ve sarma olduğu için gerek hediyelik eşya satan işletmeler, gerek restoran ve cafelerde tepsi altı kağıdı olarak dahi kullanılabilir. Amerikan servis kağıdının fiyatları bütçenizi aşıyorsa bu 40 gr. baskılı kağıtları müşterinize götürdüğünüz servis tepsisinin altına serip üzerine hamburger, patates kızartması, dürüm ve kebap gibi yiyecekleri gönül rahatlığıyla koyabilirsiniz.
Restaurant ve cafelerde hamburger, döner, dürüm, lahmacun gibi yiyeceklerin paketlenmesinde kullanılır.

Ambalaj Kağıdı Çeşitleri Nelerdir?

Genel anlamda kağıt türü olarak sülfit, şamua kraft, yağlı kağıt kullanılır. Bazı durumlarda LWC ve SCA kağıt da kullanılmaktadır. Ayrıca ölçü olarak kullanım amacınıza göre 25×25 cm, 25×30 cm, 30×40 cm, 35×50 cm ve 50×70 cm kağıt en çok kullanılan ölçülerdir. Kağıt gramajı olarak en tercih edilen gramaj 40 gr/cm2’dir ve çoğu amaç için bu gramaj yeterli olmaktadır. Kiloluk ürün paketlemeyecekseniz bu kalınlık yeterli olur.
Pelur kağıt ise genelde ayakkabı, çorap içi ve gömlek gibi giyim ürünlerinde kullanılan ince ve yararlı bir malzemedir. Pelur kağıt üzerine de baskı yapıyoruz.

Ambalaj Kağıdı Sağlıklı Mı?

Tamamen doğaya uygun naturel malzemelerden üretilen ambalaj kağıtları ile gıda ürünlerinizi gönül rahatlığıyla paketleyebilirsiniz. Geri dönüşüm 3. hamur gibi kağıtlardan ziyade sülfit, şamua kraft ve yağlı kağıt gibi malzemeler tercih edebilirsiniz. Üzerine yapılan baskı, su bazlı boya ile yapıldığı için gıdaya tamamen uygundur.

Paketleme ve Ambalaj Malzemeleri Nelerdir?

Paketleme ve ambalajlama sektöründe sarma kağıdı olarak baskılı ambalaj kağıtları kullanılır. Ayrıca hamburger ve dürüm gibi yiyeceklerde kese kağıtları kullanılır. Karton çanta ve plastik poşetler ambalajın taşınmasında büyük rol oynar. Paket servislerde plastik çatal, kaşık, ıslak mendil, peçete, tuz ve kürdan içeren yemek setleri sizin en büyük yardımcınız olacaktır. Ayrıca baskılı ve kişiye özel üretilen tek kullanımlık baskılı ıslak mendil, peçete, stick tuz ve stick şeker, tekli küçük baharat paketleri de siparişi tamamlayan önemli kalemlerden bazılarıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN